آلیام چرخ
آلیام چرخ ثابت و گردان

صنعت برای پیشبرد اهداف خود نیاز به تجهیزات مختلفی دارد که از جمله آنها چرخ های ثابت و گردان است. این چرخ ها با عنوان های دیگری مثل کاستور و چرخ صنعتی نیز شناخته می شوند. معرفی این محصول و جزئیات آن در این قسمت مورد توجه ما قرار گرفته است. مواردی چون چرخ ثابت و گردان، راهنمای انتخاب چرخ ثابت و گردان، چرخ پلی یورتان، چرخ بیمارستانی، چرخ کفی، چرخ صندلی اداری، غیره شرح داده می شود تا گامی در پیشبرد صنعت باشد.

در زیر لیستی از مطالب آموزنده در چند صفحه ارائه می شود. یک مطلب خیلی مفید نیز مطلب « چرخ ثابت و گردان » است. برای دیدن محصولات نیز به صفحه نخست مراجعه شود. علاوه بر آموزش های زیر دسته صنعت ، تولید ، علم و تکنولوژی نیز دیده شود.


راهنمای چرخ داربستی آلیام

تولید چرخ ثابت و گردان

تولید چرخ ثابت وگردان به روش های متفاوتی صورت می پذیرد. چرخ چدنی کاربردهای سنگین صنعتی دارد برای تولید این نوع چرخ ، ابتدا باید قالب نظیر هسته چرخ آماده شود
راهنمای چرخ داربستی آلیام

چرخ چدنی در مقابل چرخ فولادی

در کلمات چرخ آهنی ( یا چرخ فولادی ) و چرخ چدنی  اختلاف زیاد است. چرخ چدنی در مقابل چرخ فولادی فورج شده .  در کل چدن و فولاد ، آلیاژهایی از آهن هستند.
راهنمای چرخ داربستی آلیام

صنعت چرخ دستی و انواع آن

در این شرایط اولین چیزی که برای پیشبرد کار لازم است، وجود یک چرخ دستی است. با استفاده از چرخ دستی می توان کالا را به مکان مورد نظر انتقال داد.
راهنمای چرخ داربستی آلیام

چرخ بادی صنعتی

 چرخ بادی ( چرخ پنوماتیکی ) با یک تیوپ هوا و یا لاستیک پرشده با فوم ساخته شده است. چرخ های بادی با فشار هوا پر شده تا فشار درون چرخ به یک مقدار مشخصی برسد.
راهنمای چرخ داربستی آلیام

چرخ فنردار ثابت و گردان

این لرزش ها به مرور زمان عمر خستگی چرخ ها را کاهش می دهد و لذا استفاده از چرخ فنردار خیلی می تواند مفید واقع شود. چرخ جاذب شوک ، فنر تحت بار دارند و با اعمال ضربه و بار به آنها این فنر فشرده تر می گردد.
راهنمای چرخ داربستی آلیام

چرخ های سنگین صنعتی

چرخ های سنگین صنعتی در وسایل مختلف و صنایع گوناگون کاربرد دارد. چرخ سنگین صنعتی در زیر مخازن برای پشتیبانی از وزن های زیاد نیز کاربرد دارد.
چرخ آلومینیومی صنعتی - آلیام چرخ

چرخ آلومینیومی صنعتی آلیام چرخ

چرخ صنعتی آلومینومی کاربرد وسیعی پیدا کرده است. چرخ آلومینیومی خیلی مورد توجه قرار گرفته است. اکثر چرخ های آلومینیومی با ریخته گری آلومینیوم ساخته می شوند.
چرخ داربستی گردان - آلیام چرخ

چرخ گردان

آلیام جرخ در مقاله معرفی چرخ ثابت و گردان به معرفی های چرخ ثابت و گردان پردازد. حال مقاله زیر در ادامه آن مقاله ارائه می گردد و مقدماتی در مورد طراحی چرخ های ثابت و گردان ارائه می دهد.
بلبرینگ چرخ ثابت و گردان - آلیام چرخ

بلبرینگ چرخ ثابت و گردان

بلبرینگ چرخ ثابت و گردان شامل یاتاقان پلاستیکی ، یاتاقان ساده ، بلبرینگ حلقوی ، یاتاقان برنزی ، یاتاقان دقیق درزگیردار ، رولربرینگ و رولر برینگ قفسه ای .
راهنمای چرخ داربستی آلیام

راهنمای چرخ داربستی

در این متن ، انواع چرخ داربستی با کاربردهای مختلف را توضیح خواهیم داد. از جمله آنها میله با حلقه ( رینگ ) درگیر ، میله مربعی ، کینگ پین تو خالی ، میله رزوه دار ، میله گردن گیر ، میله انبساطی یا رابط انبساطی است.