چرخ های سنگین صنعتی

چرخ های سنگین صنعتی در وسایل مختلف و صنایع گوناگون کاربرد دارد. این چرخ می تواند وزن های زیاد را در شرایط مختلف و دماهای مختلف تحمل کند. در این متن کاربردهای مختلفی که نیاز به استفاده از این چرخ ها دارند را مرور اجمالی می نماییم. از این رهگذر شما می توانید تشخیص دهید که این چرخ ها برای نیازهای شما مناسب هستند یا انواع دیگر چرخ ها ( در صورت نیاز به انواع دیگر چرخ ها می توانید انواع چرخ ثابت و گردان ، چرخ صندلی اداری ، چرخ نایلون را نیز ببینید).

چرخ های سنگین در ساخت ماشین و هواپیما

وزن یک خودروی شخصی خود تا یک هواپیمای شخصی را در نظر بگیرید. حال متوجه خواهید شد که بازه ی چرخ های سنگین چه بازه ی فراگیری است. وزن یک خودروی شخصی تا 1400 کیلوگرم و یک هواپیمای شخصی در حدود 80 تن است. شما یک خودرو یا هواپیمای بدون چرخ را تصور کنید. حال اهمیت این چرخ های صنعتی را متوجه خواهید شد. چرخ ثابت و گردان در طیف گسترده ای از وسایل حمل و نقل کاربرد دارد. این چرخ در فرایند های ساخت و کارگاهی و جابه جایی وسایل و محموله ها نیز کاربرد دارد. حتی در برخی از بالگردها نیز از آن استفاده می شود. وجود این چرخ هاست که امروزه این حجم از جابه جایی ها را میسر کرده است.

چرخ های صنعتی سنگین مخازن

چرخ صنعتی در زیر مخازن برای پشتیبانی از وزن های زیاد نیز کاربرد دارد. این چرخ ها در زیر مخازن تعبیه می شوند تا هر جابه جایی مخازن سهل الوصول باشد. این مخازن معمولا مدت خیلی طولانی در یک جا ثابت نمی مانند. از طرف دیگر حمل آنها با جرثقیل در هر جابه جایی به خاطر شکل و ظاهر منحنی این مخازن ، بسیار دشوار است. لذا استفاده از چرخ سنگین در این مخازن از ضروریات است.

تسهیل ساخت

امروزه وسایل و دستگاه هایی در سرتاسر دنیا ساخته می شود. در روند ساخت این دستگاه ها چرخ های سنگین به وفور کاربرد دارند. به طور خاص در جابه جایی ماشین آلات تولیدی این چرخ های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. حتی گاهی چرخ های دستی به گونه ای ارگونومیک ساخته می شوند که به کمک این چرخ ها امکان جابه جایی بارهای زیاد توسط یک اپراتور نیز میسر می شود.

چرخ های صنعتی کارگاه ریخته گری

این چرخ ها وظیفه دیگری نیز دارند. این چرخ های صنعتی سنگین هستند که باید وزن پاتیل های فلزات مذاب را تحمل کنند. این چرخ های کاستور باید قادر به تحمل بارهای سنگین در دماهای بالا را داشته باشند. این نمونه کاربرد اهمیت این چرخ ها را بیشتر هویدا می سازد. زیرا این چرخ ها در شرایطی باید پاتیل فلزات مذاب را تحمل کنند که ایمنی خیلی اهمیت دارد. اگر هر گونه خرابی و شکستگی رخ دهد می تواند آسیب های خیلی سختی را وارد سازد.

در این گزارش به نوع ویژه ای از چرخ های ثابت و گردان پرداخته شد. برای دیدن تمامی دسته محصولات به صفحه نخست و برای دیدن دسته ی اصلی محصولات به صفحه محصولات چرخ ثابت و گردان مراجعه نموده تا محصولات را براساس جنس نیز ملاحظه بنمایید. ضمنا برای دیدن سایر آموزش ها به صفحه مقالات مراجعه کنید.