چرخ ثابت و گردان

چرخ ثابت گردان – ادامه

آلیام چرخ در مقاله معرفی چرخ ثابت و گردان به معرفی چرخ های ثابت و گردان پرداخت. حال مقاله زیر در ادامه آن مقاله ارائه می گردد و مقدماتی در مورد طراحی چرخ های ثابت و گردان ارائه می دهد.

چرخ داربستی گردان

طراحی چرخ های ثابت و گردان

در ابتدا باید بگوییم که از آنجا که چرخ ثابت تنها حرکت مستقیم خطی (جلو – عقب ) را فراهم می کند ، نسبت به چرخ گردان (هم سایز) قوی تر است. اما از جهت احتیاط معمولا ظرفیت چرخ های ثابت را در همان ظرفیت چرخ های گردان نظیرشان معرفی می کنند.

ابعاد اصلی که باید هنگام تعیین نوع مناسب چرخ و اندازه چرخ برای نوع خاصی از تجهیزات و کاربردها در نظر بگیرید، ارتفاع کلی آن ، شعاع گردش و افست گردش آن است. قسمت های اصلی چرخ ثابت و گردان عبارتست از:

پایه چرخ

پایه چرخ معمولا به 3 روش ساخته و ارائه می شود که هر کدام یک نوع نصب را فراهم می کند. اولین نوع آن یک صفحه ی تخت است که امکان نصب در زیر تجهیزات را میسر می سازند. دومین نوع آن، یک ساقه است که امکان نصب داخل یک لوله یا قرار گرفتن یک میل داخل آن را ممکن می کند و سومین نوع آن نیز یک براکت نصب است که عملا یک صفحه تخت عمودی است و می تواند  روی یک صفحه عمودی مثل جلوی تجهیز نصب شده ، در حالی که خود چرخ در زیر تجهیز قرار بگیرد.

چنگالی چرخ

چرخ های ثابت و گردان برای اتصال و گرد آوری مجموعه پایه نصب و خود چرخ دوار ، نیاز به یک قاب دارند که چنگالی یا یوغ نامیده می شود که یک سمت آن به پایه نصب متصل می شود و سمت دیگر آن یک دو شاخه ای چنگالی مانند برای تعبیه چرخ قرار دارد.

مکانیزم فنری چرخ ( چرخ ثابت و گردان فنر دار )

در برخی از چرخ های خاص ، برای جذب ارتعاشات یک مکانیزم فنری نیز تعبیه می شود که امکان حرکت نرم تر در شرایط پر ارتعاش و ضربه را فراهم می کند.

خود چرخ

خود چرخ می تواند جنس های متفاوتی داشته باشد که از جمله آنها عبارتند از: چرخ پلی یورتان ، چرخ لاستیکی ( الاستومر )، چرخ نایلون ، چرخ چدنی و فولادی و غیره. انتخاب جنس چرخ تابع شرایط کاربرد مخصوصا سطح و کف زمین دارد که هنگام انتخاب چرخ حتما باید به آن دقت شود ( متریال چرخ صنعتی را دنبال نمایید ) .

بلبرینگ چرخ

از آنجا که در این وسایل چرخی وجود دارد که حرکت دورانی دارد، نیاز به یاتاقانی برای تسهیل این حرکت لازم است. بسته به کاربرد و ظرفیت باری چرخ ، یاتاقان های مختلفی می تواند در این چرخ ها استفاده شود که عبارتند از: بلبرینگ ، رولربرینگ، رولربرینگ مخروطی و یا بوش های ساده.

مفصل گردنده چرخ گردان

مفصل گردنده همان لولای فرمانپذیر است که معمولا از یاتاقان های ساچمه ای برای آن استفاده می شود ( چرخ گردان کینگ پین را دنبال نمایید ).

روانکار یاتاقان چرخ

در یاتاقان های چرخ نیاز به روانکاری است که گزینه های موجود روغن یا گریس است. معمولا برای طول عمر روانکاری بیشتر از گریس استفاده شده و حتی گاهی در این چرخ ها محل گریس خور نیز تعبیه می گردد.

پیچ محور و مهره چرخ

برای اتصال چرخ به چنگالی از یک ییچ و مهره استفاده می شود که معمولا قسمت در تماس با چرخ ، پیچ اصطلاحا شولدر دار است (مثل پین صاف است) و قسمت انتهای آن دارای رزوه برای بسته شدن مهره است. معمولا از پیچ و مهره ضد زنگ برای جلوگیری از زنگ زدگی استفاده می شود که کارکرد بهتر چرخ را سبب می شود.

کاربردهای چرخ ثابت و گردان

بر اساس توضیحات ارائه شده ، چرخ ها در مشخصات و ابعاد و جنس های متفاوتی ارائه می شوند که باید متناسب با کاربرد و شرایط کاری و البته موجود بودن چرخ ها در بازار ، چرخ مناسب انتخاب شود. در زیر لیستی مختصر از نکات لازم برای انتخاب چرخ آورده شده است:

  • ظرفیت نیروی و باری مورد نیاز
  • تعداد چرخ مورد نیاز در تجهیز مورد نظر
  • نوع سطح و کف مثل سنگ ، بتون ، آسفالت و غیره
  • شرایط سطح و کف مثل ناهمواری ها
  • شرایط محیطی مثل رطوبت و دما
  • تمیز بودن سطح مورد استفاده (وجود یا عدم وجود آشغال و چوب ریزه و سنگ ریزه و غیره)

( راهنمای چرخ ثابت و گردان  را نیز دنبال نمایید. )

در این گزارش به مقدمات طراحی چرخ ثابت و گردان پرداخته شد. برای دیدن تمامی دسته محصولات به صفحه نخست و برای دیدن دسته ی اصلی محصولات به صفحه محصولات چرخ ثابت و گردان مراجعه نموده تا محصولات را براساس جنس نیز ملاحظه بنمایید. ضمنا برای دیدن سایر آموزش ها به صفحه مقالات مراجعه کنید.