چرخ بیمارستانی

چرخ بیمارستانی – معرفی

وقتی مسئله مرگ و زندگی در رساندن سریع یک بیمار به خدمات درمانی اورزانسی درک شود ، اهمیت سایر وسایل پزشکی برای این امر نیز درک می شود. یکی از این وسایل ، چرخ بیمارستانی ( چرخ پزشکی ) است که برای حمل بیماران توسط تخت های چرخدار استفاده می شود.

چرخ های بیمارستانی  از انواع چرخ های ثابت و گردان است که برای تسهیل حرکت و حمل و نقل انسانی و وسایل استفاده می شود. این نوع چرخ ( چرخ پزشکی ) با مواد شیمیایی و پزشکی مختلف و خطرناک در تماس است. لذا مواد استفاده شده در ساخت آن باید از ویژگی های خاصی برخوردار باشد ( می توانید مطلب متریال چرخ صنعتی را نیز ببینید ).

چرخ بیمارستانی

چرخ بیمارستانی – ویژگی های لازم

علاوه بر این این چرخ ها باید حرکت آرام و بدون بر جای گذاشتن اثری بر سطح عمل نمایند. اولی برای حفظ آرامش در محیط بیمارستانی و دومی برای تمیز نگه دشتن سطوح. از جمله مواد مناسب برای چرخ های بیمارستانی عبارتند از: چرخ لاستیکی ، چرخ نایلونی ، چرخ پلی پروپیلن و چرخ پلی یورتان.

چرخ های پزشکی – کاربردها

چرخ پزشکی در صنعت پزشکی برای کاربردهایی از قبیل تخت بیمارستان، چرخ دستی تجهیزات و میزهای جراحی به طور گسترده در صنعت پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد. چرخ های بیمارستانی باید در معرض مایعات مختلف تمیز کننده و ضد عفونی کننده مورد استفاده در بیمارستان ها دوام بیاورند.

تخت خوابها و برانکارهای بیمارستانی به طور معمول مجهز به سیستم قفل چرخ مرکزی هستند که اجازه می دهد همه چرخ های بیمارستانی به طور همزمان توسط یک نفر قفل شوند. چرخ های تجهیزات پزشکی اغلب باید از ظرفیت بار بالایی، با پروفیل های کم و مقاومت مفصل گردنده، باشند. این چرخ ها باید سهولت کار را در انواع مختلف کف و سطح و در  فضاهای تنگ فراهم کنند و وزن بیمار و تجهیزات زیادی را در خود جای دهند.

ایمنی

ایمنی و قابلیت اطمینان برای چرخ هایی که از بیماران پشتیبانی می کنند ( مثلاً تخت بیمارستان ) مهم است. در نتیجه ، چرخ های بیمارستانی تابع الزامات صنعتی مانند ANSI ، BS EN12531  و IEC 60601 هستند.

امیداریم این مطلب مفید بوده باشد. برای دیدن تمامی دسته محصولات به صفحه نخست و برای دیدن دسته ی اصلی محصولات به صفحه محصولات چرخ ثابت و گردان مراجعه نموده تا محصولات را براساس جنس نیز ملاحظه بنمایید. ضمنا برای دیدن سایر آموزش ها به صفحه مقالات مراجعه کنید.