چرخ صندلی و اداری

چرخ صندلی اداری

چرخ صندلی اداری باید از چرخ های صنعتی متفاوت باشد. چرخ های صندلی اداری و چرخ صنایع مبلمان و چوب برای کابردهای زیر 110 کیلوگرم طراحی شده اند. پلیت های فلزی مورد استفاده در آن ورق های نورد سرد است. برای اتصال صفحات بالایی آن به چنگالی ( یوغ ) در آنها از پرچ فشاری استفاده شده است. جنس چرخ مورد استفاده در چرخ صندلی اداری ممکن است از پلاستیک تزریق قالب ، پلی یورتان ، لاستیک و غیره باشد. یاتقان قسمت گردان ( حول محور قائم ) نیز در آنها قطر کوچکی دارد. معمولا یک فرایند آبکاری روی نیز روی قسمت فلزی اعمال می شود. چرخ صندلی اداری برای کاربردهای سبک ( و نه صنعتی ) طراحی شده اند. اما این چرخ ها کاربردها صنعتی نیز دارند ( مطلب چرخ آهنی را دنبال نمایید). برای آشنایی مطالب زیر را نیز می توانید دنبال نمایید.

چرخ صندلی و اداری

کاستورها و چرخ ها

ظرفیت باری انواع چرخ ثابت و گردان به صورت سرانگشتی عبارتست از:

  • کاستورهای وظیفه سبک – متوسط ​: ظرفیت های 110 تا 450 کیلوگرم
  • کاستورهای وظیفه متوسط : ظرفیت های 450 تا 1300 کیلوگرم
  • کاستورهای وظیفه سنگین : ظرفیت های 1300 تا 2700 کیلوگرم
  • کاستورهای خیلی سنگین، ظرفیت های مختلف از 2700 تا 9000 کیلوگرم

فرایند ساخت کاستور (چرخ ثابت و گردان)

ساخت چرخ هاي صنعتي شامل بخش هاي مفصل گردنده و ساچمه رو، با دقت ماشینکاری شده است که تا یک درجه مشخص از سختی، سخت کاری شده است تا طول عمر طولانی داشته باشند. مواد بخش مفصل گردنده به گونه ای مشخص شده است كه از كيفيت بالا باشد و برای آن از عملیات حرارتی استفاده مي كنند. پایه ها با برش دقیق لیزر ساخته شده و استحکام بخشی شده است تا به کاستور فاکتورهای ایمنی اضافی برای کاهش نقاط شکست را اضافه کند. پایه ها با فرآیند مداوم جوش، بر روی سطح داخلی و خارجی یوغ جوش شده اند.. هسته های چرخ از آهن خاکستری با چرخ پلی یورتان هستند و یا اینکه چرخ آن می تواند از جنس فولاد فورج شده، نایلون یا رزین کامپوزیت باشد. این مطالب مختصر صرفا برای آشنایی بود. در صورت تمایل به دنبال کردن مباحث کامل تر به مطالب آموزش چرخ ثابت و گردان مراجعه نمایید.

برای دیدن تمامی دسته محصولات می توانید به صفحه نخست و برای دیدن دسته ی اصلی محصولات به صفحه محصولات چرخ ثابت و گردان مراجعه نمایید. ضمنا برای دیدن سایر آموزش ها به صفحه مقالات مراجعه کنید.