راهنمای چرخ ثابت و گردان

راهنمای چرخ ثابت و گردان:

راهنمای چرخ ثابت و گردان: راه حل و مشاوره انتخاب چرخ ثابت و گردان

آلیام چرخ ، برای کمک به مشتریان جهت انتخاب درست و مناسب چرخ ثابت و گردان (کاستور) راه حل و روندی حرفه ای و مهندسی را ارائه می دهد. برای انتخاب و راهنمای چرخ ثابت و گردان، با دقت باید جزئیات زیر مورد بررسی قرار گیرد ( در صورت نیاز می توانید در ابتدا معرفی چرخ ثابت و گردان را مطالعه نمایید ).

1 –  وزن باری که روی چرخ قرار می گیرد را حساب کنید

برای این منظور باید وزن تمام تجهیزات و وسایل ، بیشترین باری که روی تجهیز مورد نظر قرار می گیرد و تعداد چرخ لازم را مشخص کنید. لذا ظرفیت نیروی و باری که روی یک چرخ قرار می گیرد از رابط زیر حساب می شود.

F = n × (D + L) / N

F = ظرفیت نیرویی و  بار مورد نیاز یک چرخ یا کاستور

D = وزن کل تجهیزات حمل و نقل ( مثلا وزن خود چرخ دستی )

L = حداکثر بار ( باری که قرار است مثلا با چرخ دستی حمل شود )

N = تعداد چرخ یا کاستور مورد استفاده

n = ضریب ایمنی ( حدود 1.3 تا 1.5 ).

نیروی چرخ ثابت و گردان

2 – جنس چرخ مورد نظر را مشخص کنید

شرایط محیطی و کف را بررسی نماید. اینکه در سطح مورد نظر ضایعات آهن ، جوب ، سنگ ریزه ، روغن و گریس و غیره وجود دارد یا خیر. دمای محل کار چرخ چگونه است. کف و سطح از بتون ، آسفالت ، چوب ، سنگ و مورد دیگری است. بر اساس شرایط مختلف می توان چرخ نایلون ، چرخ پلی یورتان (PU) ، چرخ آهنی ، چرخ چدنی ، چرخ لاستیکی و غیره را انتخاب نمود ( انواع متریال چرخ صنعتی ).

3 – طرز نصب چرخ مورد نظر را مشخص کنید

به طور کلی، انواع نصب شامل اتصالات کفی، اتصالات میله ای، اتصالات ساقه و سوکت، اتصالات فیت داخلی، اتصالات بدون میله، بستگی به طراحی تجهیزات حمل و نقل دارد.

4 – قطر چرخ را انتخاب کنید

هرچه قطر کاستور بزرگتر باشد، حرکت چرخ راحت تر و ظرفیت بار چرخ نیز بیشتر می شود، همچنین می تواند سطح و کف را از هرگونه صدمه حفظ کند. انتخاب قطر کاستور باید با توجه به نیاز ظرفیت بار مشخص می شود.

در این گزارش به راهنمای انتخاب چرخ ثابت و گردان پرداخته شد. برای دیدن تمامی دسته محصولات به صفحه نخست و برای دیدن دسته ی اصلی محصولات به صفحه محصولات چرخ ثابت و گردان مراجعه نموده تا محصولات را براساس جنس نیز ملاحظه بنمایید. ضمنا برای دیدن سایر آموزش ها به صفحه مقالات مراجعه کنید.